Dekoracje potraw z pomocą obieraków do warzyw

Jemy także oczami i to fakt niezaprzeczalny, dlatego warto przygotowane potrawy odpowiednio ozdobić, by były bardziej atrakcyjne pod względem wizualnym. W końcu poza smakiem liczy się też estetyka. Dziś podpowiemy Wam jak wykonać dekoracje potraw z pomocą obieraków do warzyw.

Dekoracje potraw – grunt to pomysł i dobry obierak do warzyw!

Aby wykonać dekoracje potraw wystarczy obierak do warzyw, dobrej jakości nóż, ewentualnie krajalnica do jajek, ogórków czy pomidorów. Nasz pierwszy pomysł zrealizujecie z użyciem obieraka do warzyw i pójdzie Wam śpiewająco. Wystarczy użyć obierek z marchewki. Jeśli chcecie, aby Wasza dekoracja była jadalna pamiętajcie o dokładnym umyciu warzyw przed jej wykonaniem i usunięciu pierwszej wierzchniej warstwy warzywa. Długie paski powstałe przy obieraniu może zwijać w ruloniki. Część marchewki można skroić na plasterki, by ułożyć dodatkowe płatki. Kwiatki można wykonać także z korzenia pietruszki. Do wykonania dekoracji potraw wybierzcie wielofunkcyjny obierak. Możecie go zamówić na stronie: https://borner.pl/kategoria-produktu/akcesoria-kuchenne/obieraki/.

Jeżeli chcecie uzyskać efekt postrzępionych płatków wybierzcie obieraczkę typu temperówka. Obieraczka do warzyw wielofunkcyjna pozwoli Wam także kroić warzywa na równe i cienkie plasterki. Właśnie one mogą być  wykorzystane do tworzenia fantazyjnych dekoracji potraw. Przykładem może być myszka stworzona z rzodkiewki. Wystarczy podłużny kawałek rzodkiewki z ogonkiem, czyli niewielkim korzeniem, a także dwa skrojone plasterki. Wystarczy zrobić dwa nacięcia w rzodkiewce i włożyć do nich plasterki. Następnie z pomocą przypraw np. niemielonego pieprzu można wykonać nosek oraz oczy myszki. Wystarczy wcześniej wydrylować odpowiednie otwory i gotowe! 

Dekoracje potraw to sposób, by zwiększyć ich atrakcyjność 

Chcesz zachwycić zaproszonych gości i podać im dania niezwykle elegancko? Pragniesz zachęcić dziecko do zjedzenia posiłku? W każdym z tych przypadków dekoracje potraw wykonane przy użyciu obieraków do warzyw świetnie się sprawdzą. Można sięgnąć też po spiralne noże i wykonać warzywne serpentyny, jednak dobry obierak do warzyw też na to pozwoli. Przy wykonywaniu dekoracji potraw ograniczeniem jest jedynie Wasza wyobraźnia i to, co akurat macie w lodówce. Przy wykonywaniu dekoracji możecie wspomóc się także wykałaczkami i wykonać np. żaglówkę z obierek i kawałków warzyw. Z użyciem wykałaczki i obierek łatwo wykonacie także parasolkę.           

Przydatne? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *