Jak wybrać ekspres do kawy?

Trudno mówić o smacznej kawie, jeśli jej zaparzenie polega na zalaniu mielonych ziaren wrzątkiem. Aromatyczny napój, który doda energii już od samego rana, można uzyskać za pomocą ekspresu do kawy. Do dyspozycji jest oczywiście szereg innych akcesoriów do parzenia kawy typu Chemex, dripper, kawiarka itd. Coraz więcej osób decyduje się na zakup ekspresu do kawy, mając do wyboru modele automatyczne i kapsułkowe.

W poszukiwaniu idealnego ekspresu do kawy – na co zwracać uwagę?

Rodzajów ekspresów do kawy jest wiele, można zdecydować się na model ręczny, automatyczny, kapsułkowy lub postawić na minimalizm i wybrać kawiarkę. W przypadku osób, które nie miały nigdy styczności z ekspresem do kawy, na początek najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu automatycznego. Urządzenie jest już wyposażone w młynek, cechuje się dużym ciśnieniem pracy, samoczynnie dobiera wielkość ziaren i ciśnienie (w zależności od rodzaju przygotowanego napoju). Jeśli ktoś stawia na prostotę i minimalizm, szuka niewielkiego ekspresu do kawy, niezwykle łatwego w obsłudze, pozwalającego na zaparzenie rozmaitych rodzajów kaw, można mu śmiało polecić model kapsułkowy. W tego typu ekspresach można liczyć na ogromną wygodę, nie trzeba nawet przejmować się czyszczeniem, a kawa przygotowana jest bardzo szybko. Miłośnikom dobrej jakości kawy, esencjonalnej, polecić można ekspres wysokociśnieniowy, czyli mający ponad piętnaście barów. Wyższe ciśnienie przekłada się na aromatyczny, niezwykle smaczny napój oraz krótki czas jego przyrządzania.

Przy wyborze ekspresu do kawy zawsze trzeba mieć na uwadze to, czy jest on wyposażony w młynek. Znaczenie ma także rodzaj młynka, najlepsze są żarnowe – stalowe są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, natomiast ceramiczne cichsze. Powinno się też zwrócić uwagę na dyszę do spienienia mleka, która umożliwia regulowanie ciśnienia. Mile widziana będzie również możliwość podgrzewania filiżanek, co pozwoli cieszyć się ciepłym napojem przez dłuższy czas. Kupującego powinna interesować też regulacja wysokości wylotu kawy i wyświetlacz LCD. Z dodatkowych funkcjonalności wymienić warto automatyczną regulację mocy, programator czasowy, thermoblock, podwójne dysze do kawy, filtr do wody i możliwość jej podgrzewania, funkcja podgrzewania mleka, możliwość podświetlenia.

Jako że dobrej jakości ekspres do kawy sporo kosztuje, warto rozejrzeć się za promocjami i zniżkami. Skutecznym sposobem na tańsze zakupy jest regularne sprawdzanie różnych akacji promocyjnych na portalu Rabatio.com. Bardzo często pojawiają się atrakcyjne kody rabatowe Media Markt oraz wielu innych sklepów z elektroniką i nie tylko. Przekłada się to na spore oszczędności, nawet jeśli mowa jest wyłącznie o kilkunastoprocentowej obniżce cenowej.

Przydatne? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *