Jak wybrać idealny ekspres do kawy?

Ekspres do kawy jest idealnym urządzeniem dla wszystkich kawoszy i nie tylko. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają zanurzyć się w ciepłym kocu i popijać aromatyczną i intensywną czekoladę. Każdy rodzaj ekspresu oferuje rozmaite specjały gorących napoi, a wszystko zależy od ekspresu, który wybierzemy. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując urządzenie, aby spełnił nasze oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu?

Na rynku istnieje mnóstwo producentów ekspresów do kawy, a rozmaita ilość urządzeń jedynie utrudnia wybór dopasowanego do naszych potrzeb ekspresu. Z tego względu przygotowaliśmy kilka rad, które warto wziąć pod uwagę, kupując ekspres.

Przede wszystkim, istnieje rozmaita ilość rodzajów ekspresów do kawy, między innymi domowe, profesjonalne, przelewowe, do biura, do kawiarni, do zabudowy lub z różnymi młynkami np. ceramicznym czy stalowym. Wielkim atutem jest możliwość sprawdzenia sugerowanej ilości, dziennych filiżanek kaw. Pozwala to dobrać idealny ekspres dla tych, którzy piją mniej lub więcej kawy.

Ponadto, należy sprawdzić, czy ekspres posiada opcję spieniania mleka, ponieważ niektóre z nich przeznaczone są wyłącznie do kaw czarnych. Ważne jest również sprawdzenie, czy opcja spieniania mleka jest automatyczna, czy półautomatyczna. Dla tych, którzy nie przepadają lub nie mają czasu na mycie silikonowej rurki do mleka, lepszym wyborem będzie ekspres z pojemnikiem na mleko, czyli z automatyczną opcją spieniania mleka. Jeśli chcemy skorzystać z różnych opcji wyboru i dopasować do siebie najróżniejsze filtry, takie jak rodzaj ekspresu, dzienna ilość filiżanek kawy, powinniśmy sprawdzić ekspresy do kawy w sklepie internetowym swiatekspresow.pl.

Specjały kawowe

Każdy ekspres posiada inną ilość proponowanych specjałów. Gorące napoje wahają się od 10 rodzajów, do nawet 38 w ekspresach profesjonalnych. Domowe ekspresy w większości proponują od 10 do 25 różnych specjałów kawowych. Każdy miłośnik kawy na pewno zwróci uwagę czy urządzenie przygotuje dla nas latte macchiato, cappucino, ristretto czy różne rodzaje espresso. Dodatkowo niektóre z ekspresów dają możliwość przygotowania dwóch kaw jednocześnie!

Atrakcyjna cena

Kupując urządzenia domowe, większość z nas nie lubi przepłacać i cieszy się, trafiając na okazyjną cenę produktu. Jeśli chcemy kupić ekspres, korzystając z różnych promocji i zniżek, powinniśmy najpierw sprawdzić sklep internetowy, które ma znacznie bardziej atrakcyjne ceny niż sklep stacjonarny. Sklep internetowy posiada liczne opinie klientów oraz szczegółowe opisy produktów. Ponadto, w internecie znajdziemy wyjątkowe okazje, a większość ekspresów jest w promocyjnych cenach. Ceny są rozmaite i z pewnością każdy znajdzie dla siebie wymarzony ekspres.

Przy ekspresach przelewowych możemy znaleźć urządzenie już za 170 złotych, bardziej profesjonalne wahają się w granicach 1000-5000 złotych. Natomiast, jeśli poszukujemy naprawdę rozbudowanego ekspresu, na przykład do restauracji, sklep oferuje również urządzenia od 29 tysięcy, które potrafią zaparzyć ok. 180 kaw dziennie.

Najlepsze ekspresy kawowe

Choć producentów ekspresów do kaw jest naprawdę wielu, warto wiedzieć, którzy z nich są sprawdzeni i oferują gwarancję na urządzenia. Jednym z bardziej sprawdzonych producentów jest marka Melitta, która w większości swoich ekspresów ma możliwość parzenia dwóch kaw jednocześnie. Coraz popularniejsze są również ekspresy Jura, które mają liczne, pozytywne opinie. Świetnym producentem, który oferuje gwarancję, liczne zniżki, a nawet gratisowe kawy, jest Nivona.

Podsumowanie

Kupując ekspres do kawy, chcemy być pewni, że urządzenie będzie sprawdzone i posłuży nam wiele lat. Z tego względu warto sprawdzić, czy producenci ekspresów oferują nam gwarancję, a także warto przeczytać opinie na temat danego urządzenia. Aby zweryfikować dany ekspres do kawy oraz jego producenta, najlepiej zacząć od sprawdzenia strony internetowej z ekspresami do kawy.


Źródło zdjęć: freepik.com

Przydatne? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *