Jak zrobić polewę czekoladową?

Zarówno upieczony na święta piernik, jak i zimny lodowy deser na skwarny, upalny dzień, najlepiej smakują z polewą. Jak się do tego zabrać? Jak zrobić polewę czekoladową, by była krucha i pyszna? Sprawdźcie sami.

Jak zrobić polewę czekoladową, by posmakowała każdemu?

Zabierając się do robienia polewy, należy pamiętać przede wszystkim o tym, że nie może być ona zbyt słodka. Jeżeli zastanawiacie się, jak zrobić polewę czekoladową, która będzie pasować do wszystkich deserów i ciast, przede wszystkim pamiętajcie, by użyć do niej gorzkiej czekolady i naturalnego kakao. Dzięki temu będzie się dobrze komponować nawet najsłodszymi łakociami.

Jak zrobić polewę czekoladową? Niezbędne składniki

Do przygotowania idealnej polewy, potrzebne Ci będzie:

  • 160 g masła o zawartości tłuszczu min. 82%
  • 7 łyżek mleka, najlepiej 3,2%
  • 6 kopiastych łyżek naturalnego kakao
  • 100 g gorzkiej, dobrej czekolady, drobno posiekanej
  • 6 płaskich łyżek cukru

O tym jak zrobić polewę czekoladową z tych składników, przeczytasz już za chwilę.

Jak zrobić polewę czekoladową krok po kroku

Przygotowane wcześniej masło, należy starannie roztopić w rondelku postawionym na minimalnym gazie. Po roztopieniu masła, trzeba dodać mleko, a następnie cukier i kakao. Wszystkie składniki musisz bardzo dokładnie mieszać do momentu, w którym nie pozostaną żadne grudki. Gładką masę doprowadź do wrzenia i pogotuj jeszcze około 3 minut, a następnie zestaw z ognia. Do tak przygotowanej masy wrzuć czekoladę – powinna być posiekana bardzo drobno, by łatwo się rozpuścić w zdjętej z ognia bazie polewy. 

Jeżeli zastanawiało Cię, jak zrobić polewę czekoladową, to jest to najprostszy i najlepszy przepis na nią. Przygotowana w ten sposób, musi jedynie lekko przestygnąć, by móc posmarować nią ciasto lub oblać inny deser. Nadaje się również do polania lodów.

Polewa czekoladowa po całkowitym wystudzeniu zastyga, ale nie jest zbyt twarda, za to nabiera cudownej chrupkości. To jeden z tych przepisów, który na pewno przypadnie do gustu Twoim gościom.

Przydatne? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *