Nowoczesny okap kuchenny

Choć okapy kuchenne zagościły w kuchniach już wiele lat temu, dla wielu klientów te produkty są nadal traktowane „po macoszemu”. Odpowiedzialne za pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, oparów, pary wodnej i tłuszczów – obecnie oferują znacznie więcej funkcji, niż jeszcze kilka lat temu. Jakich? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym wyróżniają się nowoczesne okapy przyścienne. Opowiemy również o urządzeniu Falmec Verso, które podbija rynek AGD.

Nowoczesny okap kuchenny – niezbędny element wyposażenia kuchni

O tym, że okap przydaje się podczas gotowania, wiemy od dawna. Montaż tego urządzenia stał się już pewnym standardem – zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. Urządzenia te nie tylko skutecznie likwidują przykre zapachy, czy wilgoć, ale i usuwają z pomieszczenia tłuszcz, jaki może osadzać się na meblach i sprzętach w kuchni. Jak się również okazuje, poza walorami praktycznymi, mogą one również pełnić funkcję ozdoby. Zwłaszcza nowoczesne modele okapów, które urzekają swoim designem. Obecne na rynku modele okapów kuchennych można podzielić na dwa rodzaje. Mowa o wyciągach oraz pochłaniaczach.

Pierwsze z nich zasysają zanieczyszczone powietrze, a następnie przekierowują je na zewnątrz budynku/domu. W przypadku drugich mamy do czynienia z obiegiem zamkniętym, oznacza to, że urządzenie zasysa powietrze, a następnie oczyszcza je za pomocą filtrów węglowych, po czym wydmuchuje czyste powietrze z powrotem do kuchni. Niezależnie od tego, który z rodzajów okapów wybierzemy – można je podzielić także pod kątem sposobu montażu na:

  • Okap kuchenny przyścienny – montowane do ścian są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań;
  • Okap wyspowy – montowane do sufitu nad wyspą, wyróżniają się nowoczesnym designem;
  • Okap sufitowy- okapy montowane w suficie podwieszonym nad wyspą
  • Okap pod zabudowę – do zabudowy w ciągu mebli kuchennych;
  • Okap blatowy – okapy typu Downdraft oraz szczelinówki ;
  • Okap narożny – instalowane w rogu kuchni, wymierający gatunek ?

Szczególne miejsce wśród nich zajmują okapy przyścienne. Wśród nich na uwagę zasługują m.in. urządzenia Falmec.

Okapy kuchenne Falmec Verso – nowoczesne i funkcjonalne

To niezwykle nowoczesne urządzenia, które mogą pracować zarówno w trybie pochłaniacza, jak i wyciągu. Front okapu został wykonany z szkła dostępnego w 2 kolorach czarnym oraz białym. Okap Verso występuje również w 2 wariantach szerokości 55cm oraz 85cm, szerszy model jest zdecydowanie częściej wybierany przez klientów. Okap Falmec Verso posiada wydajny a w dodatku cichy silnik – jak zapewnia bowiem producent, urządzenie pracuje na poziomie 46 dB. W praktyce więc nie pracuje on głośniej niż dobrej jakości, nowoczesna lodówka. Warto również wspomnieć o zastosowanych w oświetleniu okapu LED. Włoski producent AGD zadbał więc o to, by urządzenie urzekało nie tylko funkcjonalnością, ale i wyjątkowym designem.

Falmec Verso – dla kogo?

Ponad 30 lat obecności na rynku AGD sprawia, że Falmec cieszy się ogromnym zaufaniem konsumentów. Zwłaszcza ze względu na technologię, jaka w ostatnich latach została zastosowana w okapach tej marki. Co więcej, wprowadzane przez Falmec, często innowacyjne rozwiązania technologiczne, idą w parze z nietuzinkowym wzornictwem i nowoczesnym designem. Okap przyścienny Verso nie tylko skutecznie oczyści powietrze, ale i doda pomieszczeniom elegancji.

Więcej informacji o okapach znajduje się na stronie https://sklep.centrumagd.com/ oraz na kanale YT https://www.youtube.com/c/CentrumAGDcom

Przydatne? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *