Tradycyjny sernik na zimno: jak szybko i łatwo zrobić sernik na herbatnikach?

Każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę na coś słodkiego. Czasami pragniemy także doskonale przygotować się w związku z odwiedzinami rodziny czy przyjaciół. Nic więc dziwnego, że tradycyjny sernik na zimno cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona smakoszy. Jak łatwo go przygotować bez pieczenia? Jakich składników będziemy potrzebować? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Sernik na zimno. Prosty przepis krok po kroku

Tradycyjny sernik na zimno jest deserem prostym do wykonania. Warto jedynie zadbać o dobrą jakość wybieranych składników. Co więcej, to ciasto bardzo ekonomiczne. Częsta promocja na mleko, śmietanę czy cukier, pozwoli tanim kosztem przygotować wyjątkowo ciekawe i smaczne ciasto dla wszystkich.

Do przygotowania sernika na zimno będziemy potrzebować:

– 1 kg twarogu sernikowego,

– 2 paczki jasnych herbatników,

– 2 łyżki żelatyny spożywczej,

– 1 szklankę mleka,

– 150 g śmietany 30% (kremówki),

– 1/2 szklanki cukru,

– 1 opakowanie cukru wanilinowego.

Te produkty stworzą doskonały sernik na zimno, który udekorowany będzie niekwestionowanym „królem” naszych stołów. W pierwszej kolejności blaszkę do ciasta w okrągłym kształcie należy wyłożyć papierem. Na dnie układamy równo obok siebie herbatniki, które będą spodem dla naszego sernika. Herbatniki można łamać. Najważniejsze, by dokładnie zapełniły całe dno. 

kobieta-wykladajaca-blaszke-na-ciasto-papierem-do-pieczenia

Następny krok to przygotowanie masy serowej. Do schłodzonej miski wkładamy zmielony ser twarogowy. Wsypujemy cukry, śmietanę, mleko i dokładnie miksujemy, aż do uzyskania gładkiej, jednolitej konsystencji. W osobnym naczyniu (najlepiej szklance), wlewamy 2 łyżki gorącej wody, dodajmy żelatynę spożywczą i mieszamy, aż do jej całkowitego rozpuszczenia. Tak przygotowaną żelatynę wlewamy do wcześniej przygotowanej masy serowej, delikatnie miksując, aż do całkowitego wymieszania. Doskonale przygotowaną masę serową wylewamy na przygotowany spód z herbatników. Przykrywamy folią stretch i umieszczamy w lodówce na około 24 godziny. Po tym czasie będziemy mogli udekorować sernik i serwować go dla swoich najbliższych wraz z filiżanką aromatycznej kawy czy herbaty.

Zadbaj o właściwą dekorację swojego sernika 

By sernik na zimno nie tylko doskonale smakował, ale także wyjątkowo atrakcyjnie się prezentował, należy zadbać o jego właściwą dekorację, która będzie tzw. kropką nad i całego deseru. Kiedy w nasze ręce wpadnie gazetka Lidl, z pewnością uda nam się znaleźć wyjątkowe dekoracje dla naszego sernika na zimno. Propozycje są naprawdę różnorodne. Przede wszystkim niezwykle trafionym wyborem będą gotowe, kolorowe polewy, lentilki dekoracyjne, czy różnego rodzaju posypki, które dedykowane są do dekoracji ciast. Jeśli zaś pragniemy, by nasz sernik przybrał prawdziwie kosmicznego wyglądu, wówczas doskonałym rozwiązaniem będzie wybór jednej z galaretek, najlepiej w niezwykle ekscentrycznej, przyciągającej wzrok barwie, jak np. lazur.

tradycyjny-sernik-za-zimno-podany-z-truskawkami

Tradycyjny sernik na zimno to deser, który kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Będzie doskonałym daniem bez względu na okoliczności czy porę roku. Przygotuj własnoręcznie proste i pyszne ciasto, które zachwyci twoją rodzinę, przyjaciół i każdego łasucha. Do dzieła!

Przydatne? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *