Urządzenia do kuchni – odkryj nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Funkcjonalne urządzenia do kuchni – warto je znać i z uwagą śledzić nowości, by mieć świadomość, jak możemy ułatwić sobie życie. Poznajcie urządzenia, które mogą zaoferować Wam przydatne funkcje, dzięki którym na co dzień oszczędzać będziecie czas i pieniądze.

Lodówka z komorą świeżości i systemem No Frost

Chłodziarka to podstawa w każdej kuchni, dlatego by móc cieszyć się świeżością warzyw, owoców czy mięs przez naprawdę długi czas, warto wybrać ją z pełną świadomością. Nowoczesne modele wyposażane są w specjalne komory świeżości, w których możemy ustawić nie tylko temperaturę, lecz także i poziom wilgotności – w zależności od specyfiki produktów, które zamierzamy w niej przechowywać. W oszczędzaniu czasu i energii z całą pewnością pomoże nam chłodziarko-zamrażarka z technologią NoFrost, za sprawą której urządzenia nie trzeba rozmrażać. Jeżeli w naszej kuchni ma stanąć dwudrzwiowa chłodziarka, zwróćmy uwagę na to, czy interesujący nas model posiada kostkarkę. Lodówka z kostkarką przyniesie dodatkowy komfort w upalne dni. Niezależnie jednak od tego, czy w naszej kuchni znajdzie się duża czy mała lodówka, parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy jej wyborze, jest klasa energetyczna. Chłodziarka to urządzenie, którego praktycznie nie odłączamy od prądu, dlatego warto zainwestować w energooszczędny model.

Zdjęcie pochodzi z kuchennej kolekcji STRUCTURA 405

Energooszczędne urządzenia do kuchni: zmywarka z technologią Zeolith

Skuteczna zmywarka pozwala nam zaoszczędzić ogromne ilości czasu. Ale równie ważne, co efektywne zmywanie, jest także dokładne osuszanie naczyń, tak by ze zmywarki mogły trafiać prosto do szafek. W zmywarkach z technologią Zeolith zastosowano wyjątkowy minerał – zeolit, który absorbuje wilgoć, a następnie zamienia ją w gorące powietrze. Ma formę niewielkich, białych kuleczek, które znajdują się w zbiorniku na dnie zmywarki. Tak opracowana technologia umożliwia efektywne osuszanie nawet najtrudniejszych w suszeniu materiałów, a do tego obniża zużycie energii nawet o 20%. Zeolit to minerał, który nigdy się nie zużywa, a jego obecność nie wymaga od nas żadnych dodatkowych działań. Zmywarki z systemem osuszania Zeolith dostępne są we wszystkich możliwych wersjach.

Zdjęcie pochodzi z kuchennej kolekcji CHALET 881

Zmywarka do zabudowy 45 cm

Tzw. „zmywarka 45 cm”, to zmywarka o zmniejszonej do 45 cm szerokości. Jej wprowadzenie na rynek urządzeń do kuchni stało się wybawieniem dla osób mieszkających w pojedynkę, ale również dla dwuosobowych gospodarstw domowych i właścicieli niewielkich kuchni, gdzie nie ma miejsca na zmywarkę o standardowych wymiarach. Mieści z reguły ok. 10 kompletów naczyń, a podczas cyklu zużywa mniej wody i energii. W sklepach znajdziemy także zmywarki 45 z technologią Zeolith.

Zdjęcie pochodzi z kuchennej kolekcji KANSAS

Ekspres do kawy do zabudowy

Jeżeli kochamy prawdziwe espresso, niewielki ekspres przelewowy z pewnością nie wystarczy, z kolei pokaźnych rozmiarów ekspres ciśnieniowy nie zawsze dobrze się prezentuje. Ponieważ dla wielu z nas, poza funkcjonalnością, bardzo ważny jest aspekt estetyczny urządzeń do kuchni, często decydujemy się na sprzęty do zabudowy. Na szczęście teraz w ofercie najlepszych marek znajdziemy również ekspresy do zabudowy. Na co zwrócić uwagę, wybierając tego rodzaju urządzenie? Przede wszystkim na jego moc oraz ciśnienie parzenia kawy. Jeżeli chcemy cieszyć się maksymalną wygodą, ekspres powinien mieć wbudowany młynek, a kiedy jesteśmy miłośnikami kaw mlecznych, dobrze by wyposażony był również w system spieniania mleka. Innowacyjne ekspresy z technologią Home Connect możemy podłączyć do domowej sieci WiFi, aby ich pracą zarządzać zdalnie, tworzyć coffeePlaylisty dla swoich gości czy też zaprogramować godzinę, o której nasza ulubiona kawa powinna być gotowa.

Przydatne? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *